Cortina D’Ampezzo Królowa Włoskich Dolomitów

Dlaczego Cortina D’Ampezzo jest tak chętnie wybierana przez narciarzy z całego świata?

Cortina D’Ampezzo nazywana Królową Włoskich Dolomitów nieprzypadkowo jest celem turystów nie tylko z Europy, ale także całego świata. Położona w samym centrum gór posiada idealne warunki do uprawiania narciarstwa. Piękne, ośnieżone stoki wydają się stworzone do szusowania na nartach.

czytaj dalej „Cortina D’Ampezzo Królowa Włoskich Dolomitów”

Bormio idealny cel zimowych wyjazdów.

Bormio to malownicza miejscowość oraz gmina we Włoszech będąca częścią Lombardii. Obecnie region ten jest ściśle kojarzony z uprawianiem narciarstwa. Liczne trasy i wyciągi sprawiają, że Bormio staje się celem zimowych wypadów dla licznych wielbicieli białego szaleństwa.

czytaj dalej „Bormio idealny cel zimowych wyjazdów.”

Passo Tonale — idealne miejsce na uprawianie narciarstwa.

Sezon zimowy jest już blisko. Z pewnością część z nas zastanawia się gdzie spędzić urlop na nartach. Teraz jest ostatni moment, aby złapać najlepsze okazje.

Spośród wielu miejsc idealnych dla uprawiania narciarstwa wyróżnia się stacja narciarska Passo Tonale. Położona w obrębie słynnego regionu Val di Sole, czyli Doliny Słońca zapewnia doskonałe możliwości do rozkoszowania się „białym szaleństwem”.

czytaj dalej „Passo Tonale — idealne miejsce na uprawianie narciarstwa.”

Kilka porad jak zachęcić dziecko do jazdy na nartach.

Jeżeli Twoją pasją jest jazda na nartach, to zapewne chcesz podzielić się nią ze swoim dzieckiem. Jak to zrobić, aby nie uzyskać odwrotnego efektu od zamierzonego?

Przede wszystkim nie powinniśmy zmuszać dziecka do nauki jazdy na nartach. Oczywiście dla Ciebie narciarstwo to świetna zabawa, jednak to wcale nie musi być ulubiony sport Twojej pociechy.
Na początek spróbuj pokazać dziecku ciekawe filmy o narciarstwie, mogą to być migawki z zawodów, może jakieś wideo ze znanymi snowboardzistami i narciarzami. Zapraszamy też na nasz kanał YouTube, na którym można zobaczyć młodych adeptów tego sportu.

czytaj dalej „Kilka porad jak zachęcić dziecko do jazdy na nartach.”

Narciarstwo a zdrowie. Powody, dla których warto uprawiać ten sport.

Ruch i rekreacja to element bez, którego zdrowy tryb życia jest praktycznie niemożliwy. Potrzebujemy regularnej dawki ruchu nieomal jak codziennej porcji dostarczanych kalorii. Ciepłe miesiące to idealny czas do uprawiania różnych typów sportu, jednak czy z nadejściem zimy jesteśmy zmuszeni, by przenieść swoją aktywność do zamkniętych przestrzeni fitness klubów i siłowni?

Poniżej przedstawię kilka powodów, które wykażą, że uprawianie narciarstwa jest niezwykle korzystne dla naszego zdrowia.
czytaj dalej „Narciarstwo a zdrowie. Powody, dla których warto uprawiać ten sport.”

Jazda na nartach dzieci.

Należy pamiętać, że nie ma takiej teorii do której stosując się możemy nauczyć jazdy na nartach wszystkie dzieci.
Każde dziecko ma odmienne predyspozycje, inaczej też następuje jego rozwój.

Nie koniecznie maluch u którego widzimy duże zdolności do uprawiania tego sportu będzie świetnym narciarzem w przyszłości i odwrotnie, może nam się wydawać, że dziecko nie ma odpowiednich predyspozycji w tym kierunku, jednak wraz z jego rozwojem sytuacja może całkowicie się zmienić i okaże się, że wychowujemy małego mistrza.
czytaj dalej „Jazda na nartach dzieci.”

Zalety uprawiania sportu i rekreacji w sezonie zimowym

Zima to czas kiedy spędzamy mniej czasu na zewnątrz. Mroźna pogoda, śnieg, lód mogą zniechęcać do biegania, praktycznie eliminują jazdę na rowerze i wiele ze sportów z przyjemnością uprawianych w sezonie wiosenno-letnim.  Jednak nie koniecznie musimy ograniczać się tylko do sali fitness klubów, czy siłowni.
Pasjonaci białego szaleństwa doskonale wiedzą, że ten okres może okazać się najprzyjemniejszym czasem dla uprawiania sportu i rekreacji. Zachęcamy osoby, które do tej pory nie miały styczności  z narciarstwem do spróbowania swoich sił.
Jazda na nartach pod opieką profesjonalnego instruktora nie będzie niczym trudnym. Dodatkowo możemy cieszyć się bajkowym otoczeniem śnieżnych stoków.
Zachęcamy do zaszczepienia pasji narciarstwa u naszych pociech. Dzięki odpowiedniej metodyce nauki, dzieci z łatwością opanują podstawy jazdy w przyjemnej atmosferze zabawy oraz zachowując bezpieczeństwo.
czytaj dalej „Zalety uprawiania sportu i rekreacji w sezonie zimowym”

Jak przygotować się do sezonu zimowego.

Jeżeli chcemy w pełni wykorzystać nadchodzący sezon narciarski warto odpowiednio się do niego przygotować. Jazda na nartach nawet przy zachowaniu dobrej techniki i posiadaniu odpowiedniego sprzętu, to jednak ciągle wyzwanie dla naszego ciała. Spędzenie całego dnia na stoku wymaga sporej kondycji oraz siły. Dla tego cały rok powinniśmy jeździć na rolkach, rowerze czy też biegać.
Warto też przed samym wyjazdem na narty udać się kilka razy w góry i skupić się na szybszym pokonywaniu nierównych powierzchni. Oprócz tego dobrym pomysłem jest częstsze korzystanie ze schodów z naciskiem na jak najszybsze ich pokonanie.
czytaj dalej „Jak przygotować się do sezonu zimowego.”

Sylwester w górach

Sylwester oraz Nowy rok jest szczególnym czasem. To magiczna chwila kiedy żegnamy się ze starym rokiem i z nadzieją patrzymy w przyszłość. Warto te specjalne chwile spędzić w pięknym otoczeniu, radosnym towarzystwie, oraz podczas ekscytujących przeżyć.
Nasza szkoła narciarska od lat organizuje Sylwester w górach. Dzięki doświadczeniu, profesjonalnej, zgranej kadrze instruktorów gwarantujemy, że będą Państwo wspominać z przyjemnością ten szczególny czas. Sylwester w górach, w bajkowym otoczeniu zaśnieżonych stoków, jest najlepszym miejscem dla zimowego świętowania.
czytaj dalej „Sylwester w górach”