Bormio idealny cel zimowych wyjazdów.

Bormio to malownicza miejscowość oraz gmina we Włoszech będąca częścią Lombardii. Obecnie region ten jest ściśle kojarzony z uprawianiem narciarstwa. Liczne trasy i wyciągi sprawiają, że Bormio staje się celem zimowych wypadów dla licznych wielbicieli białego szaleństwa.

Warto wspomnieć, że w opisywanym regionie sporty zimowe to nie jedyna atrakcja. Bormio było celem wypraw już od czasów antycznych, a to za przyczyną powszechnie występujących tam źródeł geotermalnych. Arystokracja imperium rzymskiego odwiedzała Bormio właśnie w celu skorzystania z term. Ciekawostką jest fakt, że większość z ówczesnych kąpielisk funkcjonuje do dzisiaj.

Oczywiście obecnie turyści z całej Europy, a nawet świata przyjeżdżają tutaj, aby skorzystać z doskonale przygotowanych tras narciarskich. Wśród nich wyróżnia się czarna trasa „Betulle” i długi, ośmiokilometrowy zjazd „Cima Bianca – Bormio”. W regionie znajduje się też „Snowpark Bormio” jest to idealne miejsce do uprawiania snowboardu. Mamy tam do dyspozycji trzy różne trasy dopasowane do poziomu zaawansowania. Nowicjusze mogą skorzystać z easy line, gdzie mogą trenować swoje pierwsze ewolucje na śniegu. Dla bardziej zaawansowanych adeptów czekają szlaki wyposażone w 3-metrowy bonk ball, 9-metrowy box, oraz 2 kickery (5 i 10 m) z 10-metrowym table.

Dla zwolenników nietypowych wrażeń jest przygotowany specjalny stok do jazdy w nocy. We czwartki gondola Bormio kursuje aż do godziny 23. Możemy dzięki temu cieszyć się z atrakcji jazdy nocnej po oświetlonym stoku Stelvio.

Bormio jest regularnym gospodarzem zawodów Pucharu Świata w Narciarstwie Alpejskim, a dwukrotnie, w roku 1985 i w 2005 roku zorganizowano tam Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim.

Oczywiście w kurorcie można także znaleźć wiele tras idealnych dla rozpoczęcia swojej przygody z narciarstwem. Dzięki dobrym warunkom pogodowym /średnie roczne pokrycie śniegowe wynosi 3 m/, pięknym pejzażom, doskonałej infrastrukturze, jest to jedno z miejsc, które powinien odwiedzić każdy wielbiciel uprawiania sportów zimowych.

Warto też wspomnieć o stacji narciarskiej Isolaccia położonej na terenie ośrodka Bormio. Możemy tam cieszyć się sportami zimowymi na 15 km dobrze przygotowanych tras narciarskich, których poziom trudności jest w większości dopasowany do średnio zaawansowanych narciarzy. Isolaccja to nie tylko atrakcje dla narciarzy zjazdowych. Sympatycy narciarstwa biegowego, znajdą tu aż 25 km szlaków umiejscowionych w malowniczych alpejskich terenach.