Cortina D’Ampezzo Królowa Włoskich Dolomitów

Dlaczego Cortina D’Ampezzo jest tak chętnie wybierana przez narciarzy z całego świata?

Cortina D’Ampezzo nazywana Królową Włoskich Dolomitów nieprzypadkowo jest celem turystów nie tylko z Europy, ale także całego świata. Położona w samym centrum gór posiada idealne warunki do uprawiania narciarstwa. Piękne, ośnieżone stoki wydają się stworzone do szusowania na nartach.

Potwierdzeniem na to są regularnie organizowane zawody Pucharu Świata. Jednak najważniejszą imprezą, która tam miała miejsce, była niewątpliwie Olimpiada Zimowa. W 1956 roku ówcześni najlepsi narciarze rywalizowali podczas najbardziej prestiżowych zawodów. Pamiątką po olimpiadzie jest między innymi Stadion Olimpijski, w którym organizowane są liczne imprezy, a także jest wykorzystywany, jako lodowisko.

Olimpiada w 1956 to nie ostatnie tak duże zawody zorganizowane w tym regionie. Już w 2026 roku Cortina D’Ampezzo ponownie stanie się areną rywalizacji najlepszych sportowców. Ponownie Cortina d’Ampezzo i Mediolan zostaną gospodarzami zimowych igrzysk olimpijskich

Cortina nie tylko kojarzy się ze sportem. Region ten z powodu swojej popularności i malowniczych terenów był wykorzystywany, jako plan filmowy. Między innymi kręcono tam sceny do takich obrazów jak: „Tylko Dla Twoich Oczu” jednego z filmów z cyklu „James Bond”, „Cliffhangera” z Sylvestrem Stallone, czy, komediową, „Różową Panterę”.

Oczywiście zarówno turyści z Polski, jak i z reszty świata przybywają tu nie tylko przyciągani legendą tego miejsca. Doskonale przygotowane trasy stanowią prawdziwy magnes dla wielbicieli białego szaleństwa.

W Cortinie znajdują się trzy, ośrodki narciarskie:

  • Tofane
  • Faloria
  • Cristallo

Jeżeli chcemy przejechać znaną, czarną trasą Forcella Rossa, powinniśmy udać się do Tonafe. Doskonałym pomysłem będzie przejazd trasą olimpijską, która doprowadzi nas do schroniska Duca d’Aosta.

Warto też wspomnieć o chętnie odwiedzanym przez turystów Cinque Torri. Jest to nie tylko malowniczy masyw skalny ale także popularny rejon wspinaczkowy.  Cinque Torri czyli Pięć Wież stanowi wyzwanie dla amatorów wspinaczki z całego świata.

Dlaczego warto odwiedzić Duca d’Aosta?

To właśnie tam został zapalony znicz olimpijski. Dzięki temu nie tylko mamy kontakt z pięknem zimowej przyrody, ale także z historią narciarstwa.

Czy Cortina to dobre miejsce dla najmłodszych narciarzy?

Oczywiście, że tak. W Cortinie nie tylko jest wiele funkcjonujących szkółek narciarskich. Przygotowano tam również specjalne trasy dla rodzin z dziećmi.

Jednak to nie koniec atrakcji, jakie oferuje ten region. W Cortinie jest również Snowpark z quarterpipe, tables, slides, jumps, halfpipe oraz trasa do boardercrossu.

Nasza szkoła narciarska przygotowała specjalną ofertę dla najmłodszych. Dzięki bogatemu doświadczeniu, w bezpiecznej nauce jazdy na nartach, oferujemy wyjazdy dla dzieci.

Na naszych imprezach udowadniamy, że nauka jazdy na nartach może być wyśmienitą zabawą. Nasi wychowankowie nie tylko uczą się poprawnej techniki, dowiadują się także, że uprawianie sportu to niesamowita przyjemność.

Czy Cortina D’Ampezzo to miejsce tylko dla osób uprawiających sporty zimowe?

W Cortinie można odwiedzić wiele muzeów i galerii. Miłośnicy sztuki nowoczesnej powinni odwiedzić słynną galerię „Mario Rimoldi”. Znajdziemy tam jedną z najważniejszych kolekcji sztuki współczesnej we Włoszech. Odnajdujemy tam prace takich artystów jak Filippo De Pisis, Felice Carena, czy Tullio Garbari. Natomiast jeżeli chcielibyśmy poznać historię dolomitów, koniecznie musimy odwiedzić Muzeum Paleontologiczne „Rinaldo Zardini”

Nie możemy także zapomnieć o licznych rozrywkach, jakie oferuje ten region. Przy słynnej ulicy Corso Italia znajdziemy mnóstwo barów, restauracji i klubów. Dodatkową atrakcję z pewnością stanowią, popularni aktorzy i znane osobistości, których możemy spotkać w tym miejscu.