Passo Tonale — idealne miejsce na uprawianie narciarstwa.

Sezon zimowy jest już blisko. Z pewnością część z nas zastanawia się gdzie spędzić urlop na nartach. Teraz jest ostatni moment, aby złapać najlepsze okazje.

Spośród wielu miejsc idealnych dla uprawiania narciarstwa wyróżnia się stacja narciarska Passo Tonale. Położona w obrębie słynnego regionu Val di Sole, czyli Doliny Słońca zapewnia doskonałe możliwości do rozkoszowania się „białym szaleństwem”.

Dlaczego Val di Sole jest jednym z najchętniej odwiedzanych regionów narciarskich?

Przede wszystkim magnesem jest niepowtarzalny klimat, co znajduje wyraz już w samej nazwie. Dolina słońca to najbardziej nasłoneczniony region w Alpach, w którym przez cały sezon mamy zagwarantowane śnieżne stoki gotowe do uprawiania narciarstwa. Natomiast Passo Tonale dzięki trasom przebiegającym przez lodowiec Presena przyciąga narciarzy z całego świata doskonałymi warunkami narciarskimi, które umożliwiają uprawianie tego sportu nieomal przez cały rok.

Zróżnicowana trudność tras będzie satysfakcjonująca dla każdego fana białego sportu. Warto też wspomnieć o dobrych warunkach do nauki jazdy na nartach. Bezpieczne wzniesienie nazywane przez polskich instruktorów „małpim gajem” jest w sezonie oblegane przez początkujących narciarzy.
Passo Tonale, wraz z Ponte di Legno, to około 100 km doskonałych tras narciarskich obsługiwanych przez najnowszej generacji wyciągi. Dodatkowym atutem jest to, że prawie połowa tras ma możliwość sztucznego dośnieżania.
Wspominana stacja narciarska jest idealnym ośrodkiem dla wyjazdu na narty wraz z dziećmi. Posiada świetne trasy dla początkujących narciarzy, wystarczy wymienić: Valbiolo, Scoiattolo i Vittoria. Natomiast ciekawostką jest szlak Contrabbandieri przeznaczony dla nieco bardziej zaawansowanych narciarzy, którego nazwa pochodzi od intensywnej działalności przemytniczej dokonywanej w okresie powojennym.

Passo Tonale to doskonały ośrodek wysokogórski. Wychodząc z hotelu, nieomal od razu znajdziemy się na pięknych stokach narciarskich. Dla tego, jeżeli szukają Państwo miejsca, gdzie można czerpać nieskrępowaną przyjemność z uprawiania narciarstwa, to Passo Tonale jest świetnym wyborem.

Zapraszamy na wyjazdy organizowane przez licencjonowaną szkołę narciarską Narciarz.pl. Oferujemy zarówno naukę jazdy dla dzieci, jak i doskonalenie techniki dorosłych narciarzy.

PASSO TONALE CHALET ALPINO**+ hotel na stoku!!! Ferie Zimowe – Obóz narciarski i snowboardowy dla dzieci i młodzieży. Terminy: I, 11.01. – 20.01.2019 II, 18.01. – 27.01.2019. III, 26.01-02.02.2018 IV 5 -12.01.2019.

Boże Narodzenie w ALPACH WŁOSKICH PASSO TONALE 21.12 – 30.12.2018

Sylwester w Alpach Włoskich Passo Tonale Chalet Alpino 27.12.2018 – 01.01.2019

Włochy – Passo Tonale termin 25.01 – 3.02.2019

Kamery na żywo z Passo Tonale i okolic