Santa Caterina Valfurva

Santa Caterina Valfurva jest niewielką miejscowością i ośrodkiem narciarskim w gminie Valfurva w Lombardii. Wioska licząca zaledwie około dwustu stałych rezydentów to doskonały cel dla rodzinnych wyjazdów narciarskich.

Jeżeli poszukują Państwo miejsca idealnego do rozkoszowania się jazdą na nartach, a jednocześnie gwarantującego ciszę i spokój, warto zdecydować się na wyżej wspomniany region. Nieomal pozbawiona ruchu samochodowego miejscowość świetnie nadaje się na wyjazd zimowy z dziećmi. Specjalnie dla najmłodszych zostały przygotowane małe trasy narciarskie i park zabaw, co zapewni doskonałą zabawę naszym pociechom i zachęci je do aktywnego spędzania czasu.

Oczywiście region Valfurva to przede wszystkim doskonałe trasy zjazdowe dla dorosłych. Pamiętajmy, że jest on położony w Parku Stelvio nazywanym białym rajem w Alpach. Wystarczy wspomnieć, że profesjonaliści tacy jak Pietro Vitalini, czy Debora Compagnoni przygotowywali się do imprez sportowych właśnie w Santa Caterina Valfurva, a na stoku Deborah Compagnoni w 2005 odbyły się mistrzostwa świata kobiet w narciarstwie alpejskim.

Doskonale przygotowane trasy narciarskie nie tylko świetnie nadają się dla doświadczonych narciarzy. W regionie znajdzie się też wiele tras idealnych do nauki jazdy na nartach, a dziesięć wyciągów narciarskich pozwala na szybkie dotarcie w ulubione miejsca.

Santa Caterina to również narciarstwo biegowe. Umiejscowione w alpejskich lasach szlaki pozwalają jeszcze lepiej docenić piękno regionu Valfurva.

Wśród 35 kilometrów tras do narciarstwa alpejskiego mamy 6 km tras czarnych, 27 km czerwonych i 2 km niebieskich. Warto wspomnieć, że aż 30 km ma gwarantowaną możliwość sztucznego naśnieżania. Natomiast wielbiciele narciarstwa klasycznego mają do swojej dyspozycji 15 km dystans.

Podsumowując, Santa Caterina Valfurva jest idealnym miejscem do uprawiania narciarstwa, dla każdego wielbiciela tego sportu, również dla początkujących narciarzy. Malownicze widoki, idealnie naśnieżone stoki to tylko kilka spośród wielu atutów, jakie ma do zaproponowania ten region.