Jazda na nartach dzieci.

Należy pamiętać, że nie ma takiej teorii do której stosując się możemy nauczyć jazdy na nartach wszystkie dzieci.
Każde dziecko ma odmienne predyspozycje, inaczej też następuje jego rozwój.

Nie koniecznie maluch u którego widzimy duże zdolności do uprawiania tego sportu będzie świetnym narciarzem w przyszłości i odwrotnie, może nam się wydawać, że dziecko nie ma odpowiednich predyspozycji w tym kierunku, jednak wraz z jego rozwojem sytuacja może całkowicie się zmienić i okaże się, że wychowujemy małego mistrza.

Właśnie dla tego tak istotny  jest dobór odpowiedniego instruktora, który nie tylko potrafi świetnie jeździć na nartach, ale także rozumie delikatną psychikę dziecka, potrafi go odpowiednio zmotywować i nie zablokuje jego potencjału przez zbyt dużą presję.
Powyższa kwestia jest szczególnie ważna w nauce dzieci w wieku 3 do 6 lat. Takie dzieci najłatwiej zrazić do nauki, a najlepszą metodyką okazuje się wplatanie nauki w zabawę.
Okazuje się, ze świetnym sposobem jest nauczanie w grupie, dodatkowym korzystnym czynnikiem jest to, że dzieci wzajemnie będą się motywować.
Lekcje dla początkujących polegają na nauce jazdy pługiem, ćwiczeniem podstawowych kroków i obrotów. Następnie młody adept narciarstwa powinien nauczyć się hamować, by przejść do ćwiczenia skrętów.
Pamiętajmy, że sukcesem nauki jest nie tylko zapoznanie się z podstawami technicznym, równie ważne jest zaszczepienie u młodego adepta narciarstwa pasji i wspaniałych wspomnień, które przyczynią się do chętnego powrotu w góry w przyszłości.
Dzięki bogatemu doświadczeniu naszych instruktorów zapewniamy bezpieczną i prawidłową naukę jazdy na nartach. Zapraszamy na wspólne wyjazdy. Wśród organizowanych imprez odnajdą Państwo również ofertę ferii zimowych połączonych z przedszkolem narciarskim.