Kilka porad jak zachęcić dziecko do jazdy na nartach.

Jeżeli Twoją pasją jest jazda na nartach, to zapewne chcesz podzielić się nią ze swoim dzieckiem. Jak to zrobić, aby nie uzyskać odwrotnego efektu od zamierzonego?

Przede wszystkim nie powinniśmy zmuszać dziecka do nauki jazdy na nartach. Oczywiście dla Ciebie narciarstwo to świetna zabawa, jednak to wcale nie musi być ulubiony sport Twojej pociechy.
Na początek spróbuj pokazać dziecku ciekawe filmy o narciarstwie, mogą to być migawki z zawodów, może jakieś wideo ze znanymi snowboardzistami i narciarzami. Zapraszamy też na nasz kanał YouTube, na którym można zobaczyć młodych adeptów tego sportu.

Powinniśmy stopniowo oswajać dziecko ze spędzaniem czasu na śnieżnych stokach. Możemy zorganizować jakieś proste zabawy na śniegu, zaczynając od zwykłego biegania, przez zjazdy na sankach po pokonywanie na nartach niewielkich wzniesień. Nasze dzieci coraz więcej czasu spędzają przed komputerem lub w towarzystwie smartfona, dla tego niekiedy musimy wykazać się większą cierpliwością w oswajaniu dziecka z aktywnością na zewnątrz.

Pamiętajmy też, aby zaopatrzyć dziecko we właściwą odzież do uprawiania zimowych sportów. Nieprzemakalna kurtka i rękawice. Ciepła czapka, do tego dobre buty, to niezbędne atrybuty młodego narciarza. Kupując sprzęt narciarski, bardzo dobrze dopasujmy go do budowy dziecka. Ważne, aby nasza pociecha czuła się w stu procentach komfortowo.

Kiedy mamy zakupiony sprzęt narciarski i przygotowujemy się do wyjazdu. Pozwólmy dziecku jeszcze w domu pobawić się w jazdę na nartach. Niech założy sprzęt, czy też przyjmie postawę narciarską. Stymulowanie wyobraźni w atmosferze zabawy świetnie sprzyja rozwinięciu zainteresowania u dzieci.

Jednak najistotniejszym punktem jest właściwa metodyka nauki. Warto w tym miejscu zaufać profesjonalistom. Nasz szkoła od wielu lat organizuje wyjazdy i szkolenia narciarskie dla dzieci, jak i dorosłych. Nasi instruktorzy dysponują bogatym doświadczeniem, gwarantując bezpieczną naukę tego pięknego sportu.

Zapraszamy na:
Ferie Zimowe – Obóz narciarski i snowboardowy dla dzieci i młodzieży.
PASSO TONALE CHALET ALPINO
Terminy: I, 11.01. – 20.01.2019 II, 18.01. – 27.01.2019. III, 26.01-02.02.2018 IV 5 -12.01.2019.