Wybór sposobu nauki jazdy na nartach.

Kiedy rozpoczynamy swoją przygodę z narciarstwem, często wybieramy samodzielną naukę techniki, która może skutkować wyrobieniem złych nawyków z jakich nie będziemy  sobie zdawać sprawy. Dla tego najrozsądniejszym wyborem jest  wykupienie lekcji z instruktorem, który zaprezentuje nam podstawy bezpiecznej oraz prawidłowej jazdy na nartach.

Jednak i w tym wypadku należy zachować ostrożność, pojawiają się instruktorzy będący nimi jedynie z nazwy, nie posiadających wymaganych kwalifikacji ani umiejętności. Nauka u nich nie tylko będzie dla nas stratą czasu i pieniędzy, ale może stać się przyczyną przyszłych kontuzji, a w skrajnych wypadkach utraty zdrowia.

Jak rozpoznać dobrą szkołę narciarską?

Gwarancją profesjonalizmu jest  posiadanie licencji  Stowarzyszenia Instruktorów Narciarstwa PZN, oraz Polskiego Związku Narciarskiego.  Powyższe organizacje dbają o to by reprezentujące je szkoły prezentowały najwyższy poziom profesjonalizmu, umiejętności dydaktyczne, a przede wszystkim mamy gwarancję, że wiedza jaką dzięki nim nabędziemy zapewni nam bezpieczeństwo we wspaniałej przygodzie jaką jest niewątpliwie „białe szaleństwo”.

Licencjonowana szkoła narciarstwa w Tarnowie – „narciarz.pl” posiada wymagane licencje, a dodatkowo w jej kadrze znajdują się członkowie kadry narodowej oraz czołowi instruktorzy narciarstwa w Polsce. Dzięki nim mogą Państwo zarówno nauczyć się bezpiecznie jeździć na nartach, jak i udoskonalić swoją technikę, czerpiąc zupełnie nową przyjemność z uprawiania tego wspaniałego sportu.